3 evőkanál liszt
0,5 kg penne tészta
15 dkg kolbász
ízesítéshez őrölt bors
5 evőkanál vaj
4 csésze tej
1 gerezd fokhagyma
1 db vöröshagyma
ízesítéshez só
25 dkg sajt
A tésztát sós, olajos vízben félig megfőzzük. A hagymát és a fokhagymát egy evőkanál vajon megpároljuk, majd félretesszük. Egy másik edényben a lisztet picit megpirítjuk a vajon, majd hozzáadjuk a tejet, habverővel közepesen sűrű besamelt készítünk, sózzuk, borsozzuk. Belekeverjük a kolbászt és a sajtot, majd összekeverjük a tésztával, kivajazott tepsibe tesszük, és 180 fokon 20 perc alatt készre sütjük.
Sajtok: cheddar, parmezán
A krumplit összetörjük, hozzá adjuk a margarint, az egész tojást, sót és annyi sütőporos lisztet, hogy nyújtható tésztát kapjunk. Töltelék: A lekvárt, fahéjat, és cukrot ízlés s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lereszelt krumplit, tojással, borssal, sóval, majoránnával elkeverjük. Az összekevert masszát, kanál segítségével a forró zsírba helyezzük és ellapítva, olyan 5-6 perig sütjük ol...
Elkészítési idő: 40-50 perc Nehézség: Könnyű
a hozzávalókból közepesen sűrű tésztát keverünk,majd lóbbogó vízben ki főzöm le őblittem és tálalom.
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű