• 150 gr étcsoki
• 120 gr liszt
• 80 gr puha vaj
• 120 gr cukor
• 1 egész tojás
• 2 evőkanál holland kakaópor
• 1 teáskanál sütőpor
• 1 teáskanál őrölt fahéj
• csipetnyi só
• 2 evőkanál tej
- Az étcsokit vízgőz felett felolvasztom, majd félretszem hűlni.
- A szobahőmérsékletű vajat a cukorral és a tojással habosra keverem.
- A lisztet elkeverem a sütőporral, a sóval, a fahéjjal és a kakaóporral.
- A kihűlt csokit a vajas masszához keverem, majd a lisztes keveréket és a tejet is, és alaposan összedolgozom.
- A tésztát rákanalazom egy kiterített folpackra, becsomagolom, és legalább másfél, két órára hűtőbe teszem.
- A megszilárdult tésztából diónyi darabokat tépkedek, gombócokat formázok belőlük és alaposan meghempergetem a porcukorban.
- A golyókat egymástól kb. 2-3 cm távolságra, sütőpapírral bélelt tepsibe rakosgatom, és 180 fokra előmelegített sütőben 10-12 perc alatt megsütöm őket.
- Folpackba helyezéskor ne ijedjünk meg, ha a tészta eleinte nagyon lágy, szinte folyékony, mert a hűtőből kivéve jól formáztható, darabolható lesz.
- Formázásnál a golyókat nem kell lelapítani, sütés közben szépen lelapulnak maguktól.
- Tényleg figyeljünk a sütési időre, mert ha túlsütjük, elveszíti lágy, puha állagát. Amikor a sütőből kivesszük, a külseje kicsit keményebb, de belül lágy marad. Puszedliszerű lesz.
1. A hozzávalókat összekeverjük. 2. Forró, bő olajba szaggatunk púpos teáskanálnyi adagokat a tésztából, és aranybarnára sütjük őket. Kb. 4-es fokozaton érdemes sütni, hogy ne égj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojássárgáját a cukorral és a vízzel sűrűre keverjük, majd hozzáadjuk a sütőporos lisztet, és a darált diót. A fehérjékből vert habot óvatosan hozzáadjuk. Zsírozott, lisztezett k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
- A sütőt 180 °C - ra előmelegítjük. - A tésztát, kb 2, 5 cm - es csíkokra vágjuk és egyenként feltekergetjük a roló formákra úgy, hogy a csíkok, fél cm szélesen fedjék egymást...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű