- 4 tojás
- 30 dkg cukor
- 25 dkg margarin
- 2 dl tejföl
- 30 dkg liszt
- 1 cs. sütőpor
- 2 ek. kakaópor
- 1 cs. vaníliás pudingpor
- 1 cs. vaníliás cukor
- 1 cs. puncs ízű pudingpor
Csokimáz:
- 5 dkg vaj
- 10 dkg porcukor
- 1 ek. kakaópor
- 3 ek. forró víz
A tojást, a cukrot a margarinnal habosra keverjük, kicsinyenként hozzáadjuk a tejfölt, a lisztet és a sütőport.
3 tálba tesszük:
1. van. pudingpor + van. cukor
2. 2 ek. kakaópor
3. puncs pudingpor
Két őzgerinc formában, lassú tűzön megsütjük. (3. fokozat, kb. 45 perc)
A csokimázhoz az összetevőket jól kikeverjük és a kihűlt tésztára kenjük.
A liszt,dió,sütőpor,szódabikarbóna összekeverni. Tojás,cukor,olaj,tejföl,kávé,likőr összekeverni. A két keveréket egybe keverni, és elosztani a formában. 160-180 fok, 20-25 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Összegyúrni, minimum két órára hűtőbe tenni. Fél cm vastagságúra nyújtani, szaggatni, 180 fokon sütni aranybarnára.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tészta összetevőit összegyúrtam, és kibéleltem vele egy piteformát. 2. Beleszórtam az almát, kb. 1 kis marék diót, meghintettem fahéjjal és szegfűszeggel. 3. A krémet kike...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű