: 4 tojás fehérjét, pici sóval és apránként hozzáadott 10 dkg kristálycukorral kemény habbá verem, 4 tojás sárgáját, 16 dkg kristály cukorral, kanalanként adagolva 10 evőkanál vízzel és 7 evőkanál olajjal jól elkeverjük, majd 26 dkg lisztbe, 3/4 cs. sütőport és pici szódabikarbónát keverünk és a tojáshoz szitáljuk, majd beleforgatjuk a habot, az egyik őzgerinc formába beletöltjük a massza felét, a másik felébe 2 evőkanál kakaót és 1 evőkanál vizet kavarunk és a másik formába öntjük, tű próbáig sütjük. Krém: 1cs. puncs pudingport, 3 dl tejben megfőzünk, ha kihűlt összekeverjük 25 dkg ráma és 20 dkg porcukor keverékével. A kihűlt tésztát a bordák mentén felszeleteljük és váltogatva a tésztát bő krémmel összeragasztjuk, a maradék krémmel bevonjuk a süti tetejét, oldalát, végül csokival bevonjuk. Az én mázam: 16 dkg porcukor, 3 evőkanál kakaó, 3 evőkanál víz ezt össze melegítem( nem forralom), tűzről le véve 8 dkg rámát kavarok hozzá.
A ledaralt kekszet osszekeverni a porcukorral,kakaoval,vinilias cukorral,rum aromaval,a langyosra olvasztott margarinnal es annyi tejjel,hogy egy konnyen formazhato masszat kapjunk...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű
Először elkészítjük a mákos gubát. A mákot ledaráljuk , a kifliket felkarikázzuk, a tejet és a vajat összemelegítjük. A tojássárgákat kikeverjük a cukorral, vaníliás cukorral, é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű