75 dkg liszt, 25 dkg ráma( lehet liga is), diónyi zsír, 1 kis tejföl, 1 tojás, sajt ízlés szerint, langyos sós víz( kóstoljuk a tésztát, hogy elég sós-e) kevés sütőpor, vagy szódabikarbóna.
II. Rscept:
60 dkg liszt, só, kömény, el is maradhat, 1 cs. sütőpor, 20 dkg sajt (lehet kevesebb is), ezt összekeverni, 25 dkg ráma, 1 evőkanál zsír, 1 kis doboz tejföl, 1 tojás, .
Nekem a régi sütőm, már nem jól záródik és ezért adagonként vékonyra nyújtom és szaggatom, de ha jól záródik, akkor elég kicsi gombócokat készíteni.
A töltelék ropogósra sütött bacon, aminek a kisült zsírjából tettem a tésztába, fantasztikus ízt adott neki. Hogy ne legyen száraz készítettem egy besamel alapú sajtmártást, azzal...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️Ez a mennyiség kb. 40 db kosárkához elég. ◾️A tojást felverjük a sóval, hozzáadjuk a lisztet, beletesszük a tejszínt és a reszelt sajtot, majd jól összedolgozzuk. ◾️Ez lesz a...
Elkészítési idő: 20 perc + sütés Nehézség: Könnyű