1 kg liszt, 25dkg rámával elmorzsolni és jó teás kanál sóval, 2,5 dl tejben, 1 teás kanál cukorral, 5 dkg élesztőt felfuttatni és a liszthez adjuk,3 tojással és össze dolgozzuk, egy nem túl kemény tésztánk legyen, ha kell még tej adjunk hozzá, duplájára kelesztjük, majd ki gombócozzuk és 15 percet kelesztjük, az idő letelte után a gombócokat kinyújtjuk gömbölyűre és feltekerjük, 15 perc kelesztés után megkenjük tojással és gőzös sütőben megsütjük.
A sütő aljába egy edényben vizet párologtatunk!
Víz, cukor, élesztő fut Liszt, só dagaszt. Átgyúr, kel 1 óra. Átgyúr 30 perc kel. Átgyúr oszt 6 felé,gömbölyít, kel 5 perc Tenyérrel formál, kel 20 perc, megszór liszt Sütőbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Dagaszt,keleszt 40 perc,félidőben átgyúrni /20 p/.Formázni,230 fok 45-50 perc sütés
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy 750 ml-es üvegbe tettem az almát, ráöntöttem a vizet, rácsavartam a tetőt és összeráztam. Mindennap többször lecsavartam a tetejét az üvegnek és kanállal megkevertem az almát....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz