30 dkg durum liszt, 20 dkg sima liszt, 7 g szárított élesztő, 1 csipet cukor, 1 csapott ek. só, 3-3,5 dl langyos víz, 1 ek. langyos margarin, vagy olaj. Kenéshez: egy kevés tojás, kb. 2 ek. olvasztott szalonnazsír, 1 gerezd fokhagyma.
A szárazanyagokat összekeverjük, hozzáadjuk a margarint, majd a langyos vízzel sima tésztává dagasztjuk (nekem ez kb. 10 perc, a robotgép dagasztó spiráljával... ? ). Miután kétszeresére kelesztjük, újra átgyúrjuk, egy 20x30-as tepsibe nyomkodjuk, átlósan megvágjuk, tetejét megkenjük tojással, majd előmelegített sütőben addig sütjük, amíg a teteje megkérgesedik. Ekkor kivesszük, megkenjük zúzott fokhagymával ízesített szalonnazsírral és visszatesszük a sütőbe. Amikor megsült, a sütőből kivéve, újra átkenjük.
A folyadékokat beleöntjük a dagasztótálba, beleszórjuk a cukrot és belemorzsoljuk az élesztőt. Jól elkeverjük, majd hozzáadjuk a lisztet, a sót, az olajat. Bedagasztjuk a tésztát....
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Liszt, élesztő, só, víz, olaj. Dagaszt. 1 óra pihi. Két fele osztani. Formázni. 30 perc pihi. Spiccelni, 180 fok 40 - 45 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Elkészítjük az öregtésztát napközben pár órát (1-1.5) az ablakba meleg helyen pihentetve zacskóba , amikor lyukacsos szivacsos lesz már használható , ha jól ki izzadta magát )...
Elkészítési idő: 2.5 óra Nehézség: Közepes