thang zong : 25 gr. liszt, 150 ml víz
Tészta : 50 dkg liszt, 3 dl jó langyos víz ( nem csapvíz ), fél evőkanál só, 2 dkg élesztő, 1 kávéskanál aszkorbinsav, 1 evőkanál burgonyapehely ( elhagyható ) 2 evőkanál étolaj
Először a thang zongot készítem el mert azt ki kell hűteni. A lisztet összefőzöm a vízzel és lehűtöm. A hozzávalókból a kihűlt thang zonggal együtt egy nagyon szép sima tésztát dagasztok. Annyi ideig kelesztem,hogy duplájára nőjön. Én közben egyszer átgyúrom,jót tesz neki. Ha megkelt formázom és hagyom ismét kelni a sütőformában. Amikor szépen megnő bevagdalom és bekapcsolom a sütőt 220 fokra. Gőzfunkcióval sütöm 20 percig majd 25 percig 200 fokon. Mielőtt sütőbe rakom lespriccelem vízzel majd amikor kiveszem szintén. Rácson hagyom kihűlni.
Dagasztani,30 p.kelés.2 felé osztani.30 perc pihen.Formázni, 30-40 perc kelni,bevágni,lespriccelni. 230 fokon 40 perc fedővel, 200 fokon 10-15 fedő nélkül. Ha kész vízzel lesp...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A bögre 2,5 dl-es Beáztatom a római tálat, előkészítem a sütőpapírt. A hagymát szálasra vágom és 1 ek olajon megdinsztelem, hagyom kihűlni. Mialatt hűl, a liszteket beszitálom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű