60 dkg liszt, 25 dkg margarin, 2 tojás, 2 dl tejföl, 15 dkg reszelt sajt, 3 kávéskanál só, 5 dkg élesztő ( hozzá 1 dl tej + kevés cukor )
A tetejére : 1 tojássárgája, reszelt sajt
Az élesztőt a tejben a cukorral futtassuk fel, és a tészta hozzávalóival dolgozzuk össze. Keleszteni nem kell. Ujjnyi vastagságúra nyújtjuk a tésztát, a tetejét bevagdossuk. 5 cm-es pogácsa szaggatóval kiszaggatjuk. A kiszaggatott pogácsákat a két kezünkkel egy kicsit sodorjuk meg, ezáltal magasabbak lesznek.
Tegyük őket sütőpapíros tepsire, a tetejüket kenjük le tojássárgájával, és szórjuk meg reszelt sajttal.
Hideg sütőben téve, közepes lángon süssük aranyságára.
Kb. 40 db lesz belőle.
Mindent összegyúrni, majd kisodorni, és perecformákat csinálni. A szmötyit akkor kell rácsorgatni, ha már sül.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A lisztet, sót, cukrot tálba mértem és kanállal összekevertem. Hozzáadtam a porélesztőt és azzal is összekevertem. Egy kisebb tálban tojást felvertem, felét a tésztához öntöttem, m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Lisztet elmorzsoljuk a zsiradékkal, tejfölt melegítjük belemorzsoljuk az élesztőt,felfuttatjuk, beleöntjük a lisztbe elkeverjük benne a tojások sárgáját fél órát pihentetjük,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű