25 dkg finomliszt
25 dkg rétesliszt
25 dkg margarin
2 dl tejföl
pici só
1 ek. porcukor
1 tasak szárított élesztő (vagy 2 dkg friss élesztő)
1 dl tej
A töltelékhez:
15 dkg darált dió
2 ek. porcukor
1 db citrom reszelt héja
1 db tojásfehérje
A lisztet a sóval ,porcukorral,szárított élesztővel összekeverjük egy tálban,a margarinnal elmorzsoljuk.
A tejföllel és kb. 1 dl langyos tejjel egyneművé dolgozzuk.
Fél órát pihentetjük.
A tésztát 2 részre vágjuk.
Téglalap alakúra nyújtjuk,úgy 3 mm-re és egy fánk szaggatóval kiszúrjuk.
A töltelékhez a tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük és a citromhéjjal ízesített darált dióval összekeverjük.
Minden kör közepébe teszünk és felsodorjuk.
A másik cipónál is így járunk el.
Sütés előtt fél órát hagyjuk a tepsiben pihenni!
200 fokra melegített sütőben megsütjük.
Még melegen meghintjük vaníliás porcukorral
A hozzávalókat a fenti sorrendben jól összekeverem. Egy közepes tepsibe öntöm, majd 200 fokra előmelegített sütőben 30 percen keresztül sütöm.
Elkészítési idő: 35 Nehézség: Könnyű
A tészta száraz hozzávalóit egy tálban összekeverjük. A mézet és a vajat kicsit összemelegítjük, és addig kevergetjük, amíg a vaj el nem olvad. Hozzáadjuk a lisztes keverékhez, maj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Amíg sül gőz felett felverem a tojàsok fehérjét 10 dkg cukorral én kb 10percig vertem.Ha megsült a tészta tàlcára borítom és nyomban rákenem a habot,majd olvasztott tortabevonóval...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű