250 gr Gouda reszelt sajt plusz 50 gr a terejére
150 gr vaj
50 gr sertésszír (házi)
350 gr liszt
1 tk só
1 cs sütőpor
3 ek tejföl
1 tojás a tetejére kenéshez
A szoba hőmérsékletű vajat a reszelt sajttal habosra kikeverem.
A sertészsírral elmorzsolom a lisztet.
Hozzáadom az összes összetevőket és cipó alakúra formázom.
Pihentetem 15 percet.
1,5-2 cm vastagságúra elnyújtom
Kis méretű pogácsa szaggatóval kiszúrom őket.
A tetejét megkentem tojással és rászórtam a sajtot. Ettől szép lesz .
Tojáshoz adjuk egy pici tejet és úgy kenjük meg, majd sajtozzuk.
Az élesztőt langyos kb. 1 dcl. cukros tejben felfuttatom. A lisztbe beleteszem a sót, elmorzsolom a zsiradékot, beleteszem a felfuttatott élesztőt és még annyi tejet, amivel jó k...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
Késhegyével felaprítom a májat, hozzákeverem a hozzávalókat, olajos tepsiben kisütöm (mint a palacsintát) átforgatom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű