Tészta:
300 g sima liszt, 130 g vaj, 1 kanál porcukor, 4 tojássárgája, 30 g élesztő, 6 kanál tej, egy csipetnyi só, gyümölcsíz, 30 g mandula (mama mindig diót használ)
Tojáshab: 4 tojásfehérje, 200 g porcukor, 1 csomag vaníliás cukor.
Az átszitált lisztben elmorzsoljuk a vajat. Hozzáadjuk a cukrot, a tojássárgáját
és a tejben egy csipetnyi sóval feloldott élesztőt. A kidolgozott tésztát lisztezett deszkán kisodorjuk, és kikent tepsibe tesszük. Egy órát pihentetjük, hogy kissé megkeljen. Azután megkenjük gyümölcsízzel, betakarjuk a habbal, és meghintjük durvára vágott mandulával. Mérsékelt tűzön sütjük. A megsült és kihűlt tésztát felszeleteljük.
A tojásfehérjéből vert kemény habba beleszórjuk a porcukrot meg a vaníliás cukrot, és újra keményre felverjük. A hab ne legyen híg. Jó átvágyat !
Tóthmama receptje - A LEGFINOMABB női szeszély !
- Az élesztőből egy kevés langyos, cukros tejjel kovászt készítek. A lisztet mélyebb tálba teszem, és a megkelt kovászt beleöntöm. - Összekeverem a tojások sárgáját a vajjal, a cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megolvasztom a vajat, ne legyen forró. Egy tálban összekeverem a vajat , joghurtot, tojást, vaníliát, cukrot. A lisztet, kakaót, szódabikarbónát is összekeverem. Majd egymáshoz ön...
Elkészítési idő: 1,5 Nehézség: Könnyű
A tejszínt a cukorral felforraljuk. Forrón belekeverjük a 140 g vajat és a kakaót. Erős szálra főzzük, ha kihűlt a maradék vajjal kihabosítjuk a krémet.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű