a tésztához:
25 dkg liszt, 1 sütőpor, 15 dkg Rama, 2 tojássárgája, 10 dkg cukor
a töltelékhez:
25 dkg túró, 2 csomag vaníliás cukor, 1 kis tejföl, 10 dkg Ráma margarin, 2x10 dkg cukor, pici só, 1 citrom reszelt héja, 5 egész tojás, fél csomag vaníliás puding por
A tésztához valókat alaposan kidolgozzuk, majd minimum fél órára hűtőbe tesszük. Ezután ketté vesszük, és az egyiket közepes tepsibe nyújtjuk. (nagyon szakadós, ragadós, bőven lisztezzük - de a végeredmény kárpótol :)) A töltelékhez a túrót a margarinnal, a 10 dkg cukorral, a citromhéjjal, pici sóval és a tojások sárgájával habosra keverjük. A fehérjét kemény habnak felverjük. (ha van maradék tojásfehérjénk, azt is felhasználhatjuk bátran ! ) A tejfölt jól elkeverjük a 10 dkg cukorral, és a pudingporral, majd a túrós masszával összekeverjük, beleforgatjuk a kemény habot és a tésztára öntjük.
Elég híg, de nem kell megijedni :)
A kinyújtott másik tésztával beborítjuk, óvatosan megszurkáljuk és előmelegített sütőben sütjük, 4-5-ös fokozaton, kb. 40 percig . Csak kihűlve lehet szépen szeletelni. Isteni finom, puha, még 1-2 nap múlva is (már ha marad belőle ;))
Keresztanyutól kaptam a receptet még a 90-es években
A kinyújtott tésztát csöröge metélővel elvágjuk tojással meg kenjük és megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tojássárgákat habosra keverjük a cukorral. Hozzáöntjük a kávét, a likőrt. Ezután vízgőz felett továbbhabosítjuk, amíg a hab elég sűrű nem lesz. Egy tálban óvatosan összekeverjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű