20 dkg vaj
20 dkg porcukor
8 dkg kakaó
1 dl tej
3 ek.főtt kávé
40 dkg darált háztartási keksz
rumaroma
5 szem apróra tört dió
5 dkg kókuszreszelék
Egy lábosba beletesszük a cukrot, a kakaót, a tejet és a vajat, majd addig melegítjük, míg a vaj teljesen elolvad. Levesszük a tűzről, hozzáadjuk a diót és a rumaromát,kávét, majd belekeverjük a kekszet is. 30 percig állni hagyjuk, közben többször átkeverjük.Kiterítünk egymás mellé 2 db ,kb.50 cm-es folpackot és erre rakjuk a masszát.Ügyesen megformázzuk,hogy kellően tömör és arányos is legyen.Végül kókuszreszelékbe forgatjuk . Hűtőbe tesszük, és 2-3 óra múlva szeletelhető.Aki egy kicsit feldobná a csokiszalámiját az rakhat bele,apróra vágott csokit,aszalt gyümölcsöt és apróra tört kekszet is.
Összegyúrjuk a hozzávalókat, majd a lisztezett formába nyomkodjuk a tésztát. Kb 42 db lesz belőle.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta alapanyagait összegyúrjuk és kettéosztjuk, majd fél órát pihentetjük. A krém összetevőit is összekeverjük kivéve a tojásfehérjét, mert abból kemény habot készítünk és f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A töltelék hozzávalóit elkeverjük és botmixerrel pépesítjük. A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és enyhén lisztezett felületen kerekre nyújtjuk. Sütőpapírt helyezünk a tortaforma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű