50 dkg liszt
20 dkg margarin
2 tojás sárgája
1 teáskanál só
1 kanál cukor
1 dl meleg tej
2 dl tejföl
3 dkg élesztő
A tetejére:
1 tojás sárgája
kömény
reszelt sajt
Az élesztőt a langyos tejjel és a cukorral felfuttatom.A lisztet a margarinnal és a sóval elmorzsolom, hozzáadom a tojás sárgáját a tejfölt és a már felfutott élesztőt.
A tésztát összedolgozom, és egy fél órát hagyom a tésztát pihenni. A fél óra leteltével a tésztát téglalap alakúra kinyújtom és háromba hajtom össze a tésztát.
Ezt még 2x megismétlem 20 perc elteltével.
Amikor a háromszori hajtás megtörtént a tésztát kinyújtom a tetejét késsel bevagdosom, közepes pogácsa szaggatóval kiszúrom a tetejét tojással lekenem és sajttal, kömény maggal megszórom 200 fokon szép pirosra megsütöm.
Könnyű tésztája van, nem morzsolódik.
A tésztához a túrót keverjük össze a tojásokkal, adjuk hozzá az ecettel elkevert szódabikarbónát, az olajat. Szitáljuk bele a lisztet, és a sóval együtt gyúrjuk össze. A húst keve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az 5 dkg élesztőt felfuttatjuk 2 dl cukros, langyos tejben. Amíg az élesztő felfut a lisztet kimérjük egy nagyobb keverőtálba, hozzáadjuk a már felfutott élesztőt és az 1 dl ola...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Közepes