- ~ 350 g tészta (pl. orsó)
- 70 dkg krumpli
- 1 nagy vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- 3 púpos tk pirospaprika
- 1 ek kókuszolaj
- só
- bors/borsikafű
- kevés kömény
A tésztát kifőzzük. Kevés (max 2 dl) főzővizet érdemes megtartani.
A krumplit apróra kockázzuk, és sós vízben puhára főzzük.
A felaprított hagymákat a kevés olajon elkezdjük pirítani, amikor már barnul, levesszük a főzőlapról, és kevés "tésztafőzővizet" öntünk rá, majd rászórjuk a pirospaprikát. Visszatesszük, és ráöntjük a krumplit. Fűszerezünk, és kevergetés közben jól szétnyomkodjuk a főzőkanállal a krumplikat. Hozzáadjuk a kifőzött tésztát, és a főzővizet, ha szükséges. Pirítjuk kicsit (folyamatosan kell keverni, mert leég!), és kész is van.
Anita verzió esetleg:
- édesburgonyával
- speckó tésztával (pl. hajdina, quinoa stb.)
A fenti adag fele kell, vagy picivel kevesebb mint fele.
First, make the paste. Put all the ingredients in the small bowl of a food processor and blitz until finely chopped. Transfer to a small bowl and chill. Put the oats and their soa...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
héjában főtt krumpli megpirítani tofut megpirítani fokhagymás olajjal összekeverjük
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Töltelékhez 4db tejben áztatott zsemlét használtam. Hozzá adtam 3 db felvert tojást, kis őrölt borsot, kevés piros aranyat, ételízesítőt, dinsztelt hagymát, és jó sok petrezselyem...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű