Tészta:
20 dkg mandulaliszt (én gesztenye lisztet használtam)
30 g eritrit
1 db tojás a tésztába
1 db tojás a kenéshez
90 g kókuszzsír
1 csipet szódabikarbóna
Töltelék:
15 dkg darált dió
7 dkg mazsola
1 db kisebb reszelt alma
1 citrom héja
4 cl rum (akinek belefér)
3 ek eritrit
Eredetileg bejgli recept, tehát fel lehet tekerni, én nem próbálkoztam vele. A tölteléket egy lábasban összemelegítjük majd kihűtjük. A tésztát összegyúrtam, egy részét belenyomkodtam egy kerek formába, rátettem a tölteléket, majd a maradék tésztából formáztam a rácsot a tetejére amit megkentem tojással.
170-180 fokon 30 percig sütöttem. Ha feltekered rendes bejglinek, érdemes megszurkálni.
NAAAGYON FINOM!! :O
Motivátor Galambos Ági
Érdemes először a töltelékeket elkészíteni, hogy mire töltésre kerül a sor, teljesen kihűljenek. Ez ugyanis nagyon fontos, mert ha meleg, túl cukros és/vagy lágy a töltelék, akkor...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához felfuttatjuk az élesztőt cukros tejben (1/2 dl), majd beletesszük a tészta többi alapanyagát és könnyen nyújtható tésztát készítünk. A diót, a cukrot, vaníliás cukrot,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű