- 10 dkg darált mák
- 4 tojás
- 3 evőkanál nyírfacukor
- egy kávéskanál szódabikarbóna (nem volt itthon sütőporom)
- fél citrom leve és reszelt héja
- porrá őrölt nyírfacukor
- kevés kockára vágott étcsoki
A mákot daráld le, a nyírfacukorból készíts porcukrot a darálóban. A tojások sárgáját és fehérjét külön tálba üsd le. A sárgájához add hozzá a nyírfacukrot, és fehéredésig keverd habverővel, majd reszeld bele a citrom héját, tedd hozzá a mákot és a szódabikarbónát. Keverd el homogén masszává.
A tojásfehérjét verd fel kemény habbá, és öntsd a masszához. Apríts bele étcsokoládét, és mehet egysütőpapírral bélelt tepsibe / tortaformába. 180 fokon kb. 20-25 perc alatt süsd szép pirosra.
A citromkrémhez az eredeti recept fél citrom levét írta, én úgy gondoltam, hogy ennél többet akarok csinálni, ezért egy citromot használtam. Sok lett. Illetve időközben elfogyott a nyírfacukrom, és nem tudtam többet beletenni ahhoz, hogy sűrű krémes állaga legyen. A lényeg, hogy a citromléhez annyi por(nyírfa)cukrot keverj, amennyitől krémes lesz.
Imádjuk!
Ha esetleg jobban szeretnéd csokival tálalni és fogyasztani, olvassz fel 10 dkg étcsokoládét egy evőkanálnyi kókuszolajjal. Ezt öntsd rá, csodás párosítás.
Kimérjük, és előkészítjük a hozzávalókat. Az étcsokoládét, a tetszés szerint választott magvakat és gyümölcsöket picire vágjuk. A lisztet, a sütőport, a csipetnyi sót, a fűszere...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A "tésztát" mikróban készítjük el. Ehhez veszünk egy lapos, szögletes jégkrémesdobozt (pl 0,5 l krémkönnyű:)) Ebben összekeverjük a tészta hozzávalóit. Tej annyi kell...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztő futtatni.Összedolgozni a többi anyaggal. 20 percig pihen.Szaggatni,tölteni. 180 fokon 15-20perc sütni. tetejét porcukrozni. Tölthető:lekvár,mák,dió stb.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz