Hozzávalók
14 dkg vaj
14 dkg liszt
7 dkg cukor
7 dkg őrölt dió
Elkészítés
Tizennégy deka vajból tizennégy deka liszttel, hét deka cukorral és hét deka őrölt dióval vagy mandulával tésztát gyúrunk. Fél centi vastagságúra nyújtjuk, és kis poharakkal kivágjuk. Gyenge tűzön, tepsiben megsütjük a sütőben. Amikor kihűlt kettőt-kettőt ribizli- vagy málnalekvárral összeragasztunk és a tetejüket csokoládémázzal bevonjuk.
3 tojást kikevertem mézzel (ízlés szerint) hozzáadtam 0,5 dl kókuszolajat, 1 dl fehér joghurtot, majd tönkölylisztet kevertem teljesk kiőrlésű búzaliszttel, sütöporral (annyit, hog...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A karikára vágott kiflikből egy sort a kivajazott tűzálló tálba rakunk. A meleg tejben felolvasztjuk a vajat, hozzáadjuk a cukrot, a megmosott mazsolát, a vaníliás cukrot. Amikor m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon pár perc alatt megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű