a piskótához:
4 tojás fehérje
75 gramm porcukor
125 gramm darált dió
1 púpos evőkanál liszt
a krémhez:
4 tojássárga
2 evőkanál holland kakaópor
10 dkg vaj
5 dkg porcukor
1 evőkanál cukrozott mogyoró
a tetején lévő mázhoz:
2 evőkanál cukor
2 evőkanál holland kakaópor
3 evőkanál víz
50 gramm vaj
a tetejére cukrozott mogyoró (v. dió)
A piskótához felverjük félkeményre a fehérjéket, majd hozzáadjuk a porcukrot és kemény habbá verjük. Majd óvatosan, kanállal beleforgatjuk a darált diót és a lisztet, majd sütőpapírral kibélelt, 25*35 centis tepsibe simítjuk és 175 fokra előmelegített sütőben kb 20 perc alatt készre sütjük.
A krémhez a vajat a porcukorral jó habosra verjük, majd hozzákeverjük a tojások sárgáját és a végén nagyon óvatosan, apránként belekeverjük a kakaóport és a cukrozott mogyorót is. Miután a piskóta kihűlt, a krémet rásimítjuk.
A mázhoz a cukrot és a kakaóport egy lábasban összekeverjük, majd hozzáadjuk a vizet, elkeverjük és felmelegítjük a legalacsonyabb lángon. Közben a vajat is hozzáadjuk, hogy sima selymes krémet kapjunk. Ezt a mázat rákenjük a csokikrémre, megszórjuk cukrozott mogyoróval. 1 órára a hűtőbe tesszük.
Szép kis kockákra vágva tálaljuk.
a lisztet átszitálom, vajat elmorzsolom benne, cukor, vaniliás cukor, sütőpor tejföl, tojással összegyúrom, hűtőben pihentetem 1 órát. Azután ketté veszem , kinyújtom, az alsó rész...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A pudingot a vízzel és a cukorral simára keverjük, majd sűrűre főzzük. 2. Amíg kihűl, a tésztát olvasztás után négy részre vágjuk. 3. Vékonyra nyújtjuk, s 250 °C-on kisütjük....
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű