80 dkg liszt
5 dl tej
5 dkg élesztő
1 evőkanál só
1,5 dl olaj
Töltelékhez: 3 tojás sárgája, 20 dkg vaj, 10 dkg reszelt sajt (ízlés szerint lehet bele tenni fokhagymát, zöld- v. póréhagymát, snidlinget, apróra vágott sonkát, maradék felvágottat, stb.)
Az élesztőt tejben felfuttatom, a hozzávalókat összedolgozom és 4 egyforma cipót formálok. Keleszteni nem kell. Nagy tepsi méretűre nyújtom a cipókat, majd az elkészített töltelékkel lekenem a tésztát. Feltekerjük, mint a csigát, majd háromszögeket vágok belőle.
Sütőpapíros tepsibe helyezzük, fél órát pihentetjük.
A sütőt előmelegítjük 240 fokra.
Pihentetés után a tojásfehérjével megkenjük a tészták tetejét, reszelt sajtot és szezámmagot szórunk rá, majd világosbarnára sütjük 240 fokon. Kb. 20-25 perc alatt készre sül.
Ha nem kókuszzsírral dolgozunk, használjunk vajat/margarint, esetleg zsírt. Kezdjük azzal, hogy a kókuszzsírt megolvasztjuk. 2 kanállal teszünk majd a tésztába, a többivel kenegetü...
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Közepes
A liszttel elkeverjük a reszelt sajtot és az egész köményt és a sót . A margarint felolvasztjuk , belekeverjük a tejfölt a zsírt a vizet és a kevés vízben elkevert élesztőt . A li...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű