4 db kis Granny Smith alma
400 g kristálycukor
4 db tojás
250 ml étolaj
450 g liszt
1 teáskanál só
1 teáskanál szódabikarbóna
240 g karamellás keménycukorka összetörve
100 g kristálycukor
100 g barna cukor
100 g vaj
100 ml cukrozott sűrített tej
Az almákat hámozzuk meg és vágjuk egész apró kockákra, majd tegyük félre. A tojásokat a cukorral habosítsuk fel, majd csurgassuk hozzá az olajat is. A lisztet egy külön tálban keverjük össze a sóval, szódabikarbónával és az apróra tört karamellás cukorkákkal. Végül a lisztes részhez keverjük hozzá a tojásos részt és az apróra vágott almákat. Alaposan keverjük össze. Öntsük az előre kivajazott kb. 15x25 cm-es, 5 cm-es peremű tepsibe. (Tapasztalat: jóval nagyobb tepsi szükséges inkább!) 160 fokra előmelegített sütőben 1 órán át süssük légkeverés nélkül. Míg sül a tészta, készítsük el az öntetet. A cukrokat, a vajat és a sűrített tejet mérjük egybe és forraljuk fel. Főzzük 2-3 percig és el is készült. Ha kisült a sütemény, a tetején egyenletesen osszuk el az öntetet, és hagyjuk teljesen kihűlni. Ezután még hűtőben tároljuk a süteményt szeletelés előtt.
Összekeverni /galuska sűrű/ legyen. Kanállal olajba szaggatni, olajba..
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A vizet,margarint, kakaót és összeforraljuk. Hozzáadjuk a lisztet, szódabikarbónát és a cukrot, majd jól összekeverjük. Utoljára kerül bele a joghurt, tojás és a vaníliás cukor. 30...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát megkelesztjük és négy részre osztjuk.Ujjnyi vastagra kinyújtjuk, megkenjük vastagon dió, vagy máktöltelékkel, felcsavarjuk és lisztezett tepsibe tesszük úgy, hogy a meg...
Elkészítési idő: 2,5 Nehézség: Nehéz