35 dkg liszt, 20 dkg vaj (v. margarin), 1 dkg élesztő, pici tej, 1 kk szódabikarbóna, 1 ek. cukor, 1 cs. vanília, 1 egész tojás és egynek a sárgája
25-30 dkg darált dió
25-30 dkg porcukor
1 üveg házi baracklekvár
1 db 10 dkg-os étcsokoládé
1-2 ek. étolaj
35 dkg lisztet 20 dkg vajjal (v. margarinnal) elmorzsolunk, hozzáadunk 1 dkg – kevés tejben felfuttatott élesztőt, 1 kk szódabikarbónát, 1 ek cukrot, 1 cs vaníliát, 1 egész tojást és egynek a sárgáját. Jól kidolgozzuk és 3 részre osztjuk, nagyon vékonyra sodorjuk. Az első lapot beletesszük egy sütőpapírral bélelt tepsibe (akár gáztepsibe is), megkenjük baracklekvárral (de csináltam már meggy-, szilva- és almalekvárral is).
25-30 dkg darált diót összekeverünk 25-30 dkg porcukorral. Felét rászórjuk a lekvárral megkent lapra, rátesszük a második lapot, azt is megkenjük lekvárral és meghintjük a cukros dióval. A harmadik lap következik. Fél órát pihentetjük, azután sütjük.
Ha kihűlt, csokimázzal leöntjük (gőz fölött felolvasztunk 10 dkg tortabevonót, hozzáadunk 1-2 ek olajat és a sütire kenjük).
A diót pörköljük meg (sütőben, tepsibe szórva) és úgy daráljuk le.
A baracklekvárt bolondítsuk meg egy kis rumaromával.
Mindkettő remek ízkombinációt ad a sütinknek!
1. Melegítsük elő a sütőt 200 °C-ra. Keverd össze a zabot, mandulát, len és szezámmagot egy nagy tálban. Ezután oszlasd el egyenletesen egy nagy sütőpapíron tepsiben és süsd körülb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egészet összekeverjük és közepes hőfokon 30 percig sütjük. Forrón megkenjük a tetejét lekvárral és leöntjük olvasztott csokival. Ha lehűlt rászórjuk a darát és kész.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Barna rész elkésztése, amely a csúcsok külsejét képezik: a kekszet a dióval, porcukorral, kakaóval, a puha margarinnal és a tejjel összegyúrjuk. 25 kis gombócot formázunk belőle (t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű