10 dkg vaj
50 dkg liszt
2 dl víz
25 dkg zsíros margarin/vaj
A puha vajat habosra keverem csipet sóval. Hozzáadom az átszitált lisztet és a langyos vizet, majd összegyúrom. Könnyű rugalmas, kissé puhább tésztát kapok. 20 percet pihen.
Ezután 4 részre osztom.
25 dkg zsíros vajat vagy margarint szintén 4 felé osztok, és a 4 tésztába csomagolok, mint a batyut. Ezután mindegyiket kinyújtom kb 40x 20 cm-es téglalappá, majd feltekerem, mint a beiglit. Pihenés után még egyszer kinyújtom kb 30x15 téglalappá meghajtom, dupla hajtással. Ezután sütöm, vagy lefagyasztom.
A tészta elkészítésénél: Lisztet, RAMA-t (érdemes feldarabolni vagy picit megolvasztani), (felfuttatott) élesztőt, tejfölt, 10 dkg cukrot, 2 csipet sót és 2 tojás sárgáját(!) jól...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
A tésztát összegyúrjuk és 32 kis gombocot formázunk. Egy éjszakát pihentetjük. Másnap reggel kisodorjuk és a töltelékkel megtöltjük és hajtogatjuk. Töltelék: a kemény habba a cuko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű