Tészta :40 dkg keksz ( kakaós-mézes vegyesen ),
20 dkg olvasztott margarin
Krém : 50 dkg túró
kevés porcukor,vaníliaaroma,
2 db citrom reszelt héja,ízlés szerint leve ,
500 ml tejszín
2-3 tk,zselatín
Teteje : a megmaradt citromból vékony karikákat vágni
1 cs,színtelen tortazselé
2,5 dl víz
A kekszeket összetörjük ,az olvasztott margarint hozzáadjuk,összedolgozzuk ,tortaformába nyomkodjuk.
A túrót ízlés szerinti porcukorral ,vaníliaaromával ,citromlével ,és a két citrom reszelt héjával kikeverjük,valamint vékonyra szeletelt és apróra vágott citrom darabokat adunk hozzá ,a tejszínt felverjük hozzákeverjük,a zselatint kevés langyos tejben feloldjuk,hozzáadjuk,a keksz alapra tesszük,hűtőben lehűtjük,tetejét nagyon vékonyra szeletelt citromokkal kirakjuk,tortazselével bevonjuk .
A lisztet a zsiradékkal összemorzsolom, majd hozzáadom a sót, és a tejföllel összeállítom a tésztát. Hűtőbe teszem, másnap vékonyra kinyújtom. Kockákra vágom, megtöltöm, majd össze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon sütöttem, kb 20-25 perc, de látni fogod ha szép aranysárga a teteje.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű