Tésztához:
- 25 dkg Mester süteményliszt
- 5 dkg porcukor
- 12,5 dkg vaj
- 1 tojás
- 3 db banán
Karamellkrémhez:
12,5 dkg cukor
2 dl tejszín
Tetejére: 2 dl tejszín
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, és belenyomkodjuk a piteformába. 190 fokra előmelegített sütőben kb. 25 percig sütjük.
A banánokat karikákra vágjuk, citromlével lekenhetjük, hogy ne barnuljanak meg, és a tésztakosárba fektetjük őket.
A cukrot karamellizáljuk, felöntjük a tejszínnel, összeolvasztjuk, és pár percig forraljuk, hogy kissé besűrűsödjön. Kihűlve öntjük a banánok tetejére, majd hűtőbe tesszük.
Tálalás előtt 2 dl tejszínt pici cukorral kemény habbá verünk, és a pite tetejére halmozzuk.
Elkészítése: a tojásfehérjét a kristálycukorral habbá verjük, a sárgáját a porcukorral kihabosítjuk, a kakaóport az olajjal elkeverjük. A tojásfehérje habhoz adjuk a tojássárgáját...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A piskótához a tojásokat szétválasztjuk. A fehérjékből - fokozatosan hozzáadva a cukrot - kemény habot verünk. Ezután, tovább verve a habot, egyenként beledolgozzuk a tojássárgákat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű