Családireceptkönyv.hu

Créme Brulée


Írta:

Elk. idő: 30 perc
Adag: 4 főre
Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


1 vaníliarúd
5 dl tejszín
3 tojássárgája
5 dkg kristálycukor
Tálaláskor a tetejére
2-4 dkg kristálycukor

Elkészítés:


"Égetett krém", azaz tejszínes-tojásos vaníliakrém roppanós karamelltetővel.

Créme Brulée

A sütőt 150 fokra melegítjük. Tepsibe vagy lábasba annyi forró vizet öntünk, hogy a belehelyezett felfújtformák (szufléformák) feléig érjen.

A sodóhoz a tejszínt melegíteni kezdjük. A vaníliarudat hosszában kettévágjuk és kikaparjuk belőle a magokat, majd mind a magokat, mind a rudat a tejszínhez adjuk. A tejszínt melegítjük tovább, de forralni nem kell! Pár perc után levesszük a tűzről és lefedve félretesszük.

A tojássárgákat kikeverjük a cukorral. Ha a tejszín kissé visszahűlt, eltávolítjuk belőle a vaníliarudat, majd hozzákeverjük a cukros tojássárgákhoz. Egyenlően elosztva a formákba öntjük. A formákat a vízzel töltött edénybe helyezzük, majd így tesszük a sütőbe. 35-45 perc alatt készre sütjük, azaz kocsonyás állagú krémet kell kapnunk.

Kihűtjük, majd tálaláskor rászórjuk a kristálycukrot, és grill alatt vagy szakácsfáklya segítségével a cukrot rápirítjuk a tetejére.

(A cukorréteg ne legyen se túl vastag, se túl vékony a krém tetején, mert az igazi créme brulée fokmérője a pontosan eltalált, nem túl kemény, nem túl vékony cukorréteg!)

Créme Brulée

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Domonkos
Diós linzer
Diós linzer

25 dkg lisztet 25 dkg margarinnal elmorzsolunk. Hozzáadjuk 12 dkg diót, 1 csomag vaníliáscukrot, 1 tojássárgáját, és összedolgozzuk. 30 percig hűtőbe tesszük, majd 3 mm vastagság...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Kozáksapka
Kozáksapka

Elkészítési idő: 2 óra
Nehézség: Közepes
share
Avatar Édességet, MOST!
Édességet, MOST!

Minden hozzávaló mehet a tálba, robotgéppel összekeverjük simára és utána a kivajazott tepsibe (én kerámia tálban sütöttem) öntjük. 160-180 fokon tűpróbáig sütjük. Nálam ez kb 30 p...

Elkészítési idő: 5-10 perc+sütés
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk