1 vaníliarúd
5 dl tejszín
3 tojássárgája
5 dkg kristálycukor
Tálaláskor a tetejére
2-4 dkg kristálycukor
"Égetett krém", azaz tejszínes-tojásos vaníliakrém roppanós karamelltetővel.
Créme Brulée
A sütőt 150 fokra melegítjük. Tepsibe vagy lábasba annyi forró vizet öntünk, hogy a belehelyezett felfújtformák (szufléformák) feléig érjen.
A sodóhoz a tejszínt melegíteni kezdjük. A vaníliarudat hosszában kettévágjuk és kikaparjuk belőle a magokat, majd mind a magokat, mind a rudat a tejszínhez adjuk. A tejszínt melegítjük tovább, de forralni nem kell! Pár perc után levesszük a tűzről és lefedve félretesszük.
A tojássárgákat kikeverjük a cukorral. Ha a tejszín kissé visszahűlt, eltávolítjuk belőle a vaníliarudat, majd hozzákeverjük a cukros tojássárgákhoz. Egyenlően elosztva a formákba öntjük. A formákat a vízzel töltött edénybe helyezzük, majd így tesszük a sütőbe. 35-45 perc alatt készre sütjük, azaz kocsonyás állagú krémet kell kapnunk.
Kihűtjük, majd tálaláskor rászórjuk a kristálycukrot, és grill alatt vagy szakácsfáklya segítségével a cukrot rápirítjuk a tetejére.
(A cukorréteg ne legyen se túl vastag, se túl vékony a krém tetején, mert az igazi créme brulée fokmérője a pontosan eltalált, nem túl kemény, nem túl vékony cukorréteg!)
25 dkg lisztet 25 dkg margarinnal elmorzsolunk. Hozzáadjuk 12 dkg diót, 1 csomag vaníliáscukrot, 1 tojássárgáját, és összedolgozzuk. 30 percig hűtőbe tesszük, majd 3 mm vastagság...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Minden hozzávaló mehet a tálba, robotgéppel összekeverjük simára és utána a kivajazott tepsibe (én kerámia tálban sütöttem) öntjük. 160-180 fokon tűpróbáig sütjük. Nálam ez kb 30 p...
Elkészítési idő: 5-10 perc+sütés Nehézség: Könnyű