másfél bögre cukor
2 tojás
3 és fél bögre liszt
1 csomag sütőpor
egy csipet só
fél bögre étolaj
másfél bögre tej
szilva
A sütőt előmelegítjük.
A tojásokat a cukorral habosra kavarjuk,utána az olajat is.
Majd adagonként hozzaadjuk a sütőporral elkevert lisztet es tejet.
Kiolajozott,lisztezett tepsibe simitjuk.
Ezután jól megrakjuk a tetejét darabolt szilvával.
Közepes langon készre sütjük.
Még melegen prcukorral meghintjük.
Fahéjas porcukorral is lehet.
A tészta hozzávalóiból diós piskótát készítünk, Sütőpapirral bélelt tepsziben alsó-felső sütéssel, 180 fokon kb.20 percig sütjük. A cukrot a rum egy részével, a vajjal és a to...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vizet beleöntjük egy kis lábasba, hozzáadjuk a margarint, kakaót és összeforraljuk. A tűzről levéve hozzáadjuk a lisztet, szódabikarbónát és a cukrot, majd jól összekeverjük. Ut...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz