1 l tej
25 dkg rizs
8 evőkanál cukor
5 tojás
csipetnyi só
2 csomag vaníliás cukor
3 dl víz
1 citrom reszelt héja
A rizst a 3 dl vízzel egy edénybe rakjuk, majd folyamatosan kevergetve főzzük, amíg a víz elfő.
Ekkor hozzáöntjük a tejet,és megfőzzük.
Amikor megfőtt hozzáadjuk a vaníliás cukrot és a cukor felét, és a citromhéjat.
Hagyjuk kihűlni.
A tojás sárgákat a maradék cukorral habosra keverjük és a kihűlt rizshez kavarjuk.
A fehérjéket kemény habbá verjük és szintén a rizshez keverjük.
Kivajazott kisebb tepsibe öntjük a masszát.
Előmelegített sütőben kb. 35-40 percig sütjük.
A cukor mennyiséget lehet csökkenteni, vagy emelni izlés szerint.
A tejben egy evőkanál cukorral felfuttatjuk az élesztőt. A lisztbe szórjuk a sót, a maradék cukrot, beleöntjük az élesztős tejet, a tojást és az olvasztott (de nem forró) vajat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk, összekeverjük a hozzávalókat,majd hagyjuk kelni, kis kifliket formázunk és megsütjük, Ha kisült kis olvasztott vajjal megkenjük és kakaós cukorba forgat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű