475 ml hideg habtejszín
400 ml édesített sűrített tej
pürésített gyümölcs
vagy olvasztott csoki
vagy karamell
475 ml hideg habtejszínt verjünk kemény habbá, majd adjunk hozzá 400 ml édesített sűrített tejet, és keverjük össze.
Ha ezzel megvagyunk, jöhet az ízesítés. Ahogy a kedvünk tartja, adhatunk hozzá pürésített gyümölcsöt, vagy olvasztott csokit, akár karamellt is.
Végül tegyük a krémet egy megfelelő edénybe, fedjük le és rakjuk be a fagyasztóba legalább 6 órára. Amint megfagyott, már kanalazhatjuk is az édességet.
A tojásokat xilittel, olajjal habverövel felverem. Majd hozzá adom a vanília aromát, örölt mandulát, zabpelyhet , sütöport majd óvatosan csomó mentesre keverem. A masszát sütöpapír...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezeket egy kis lábasban összemelegítjük pár perc alatt. Majd levesszük, és belekeverünk 1 ek. lisztet. Sütőpapírra vizes kiskanállal halmokat rakunk és vizes kézzel vékonyra lapítj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Piskóta tekercset készítünk, majd felszeleteljük. Folpackkal kibélelünk egy tálat és a piskótákkal kirakjuk. Beleöntjük a túrós krémet. Hűtőben, 10 órát hűtjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű