475 ml hideg habtejszín
400 ml édesített sűrített tej
pürésített gyümölcs
vagy olvasztott csoki
vagy karamell
475 ml hideg habtejszínt verjünk kemény habbá, majd adjunk hozzá 400 ml édesített sűrített tejet, és keverjük össze.
Ha ezzel megvagyunk, jöhet az ízesítés. Ahogy a kedvünk tartja, adhatunk hozzá pürésített gyümölcsöt, vagy olvasztott csokit, akár karamellt is.
Végül tegyük a krémet egy megfelelő edénybe, fedjük le és rakjuk be a fagyasztóba legalább 6 órára. Amint megfagyott, már kanalazhatjuk is az édességet.
1/2 kiló lisztből, 7 tojássárgájával, kis sóval, 3 deka, kevés tejbe áztatott élesztővel, 3 deka porcukorral, kb. 2,5 deci tejjel rétestészta keménységű tésztát gyúrunk. Jól kidolg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, egy viszonylag kemény, kissé morzsalékos tésztát kapunk. A formát kivajazzuk (később nem kell, csak az elején). Vékonyan beletömködjük a tésztát,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 4 tojás sárgáját a vajjal kikeverjük. Felfuttatjuk az élesztőt a tejben kis cukorral, majd az egészet a liszttel kidolgozzuk. 2 részre osztjuk. Lap, töltelék, lap
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű