2 db alma
4 db karamellcukorka
1 teáskanál fahéj
3 teáskanál cukor
2 teáskanál vaj
1 teáskanál liszt
1. Melegítsük elő a sütőt 180 fokra
2. Vágjuk le az alma felső negyedét
3. Egy fagyis kanállal vájjuk ki az alma közepét
4. Kis késsel szeljük körbe az almát ( a videón jól látható a hogyanja)
5. Tegyük az almát egy serpenyőbe, sütőtálba és helyezzük bele a 2-2 karamellt
6. Melegítsük fel a vajat a cukorral, majd keverjük hozzá a lisztet és a fahéjat
7. Tegyük a sütőbe és 170-180 fokon kb 25-30 perc alatt süssük készre. Ha még nem puhult meg az alma, további 5-10 percig tartsuk a sütőben.
8. Tálaljuk és a további élvezetért párosíthatjuk vanília fagylalttal.
A lisztben elmorzsoljuk a zsírt, hozzáadjuk a cukrot, a lekvárt, a tojást, a fahéjat, a szegfűszeget, a szódabikarbónát és egynemű masszává gyúrjuk. 2 nagy tepsit kibélelünk sütőp...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások fehérjét a porcukorral kemény habbá verjük, melyhez apránként hozzáadjuk a lisztet, kókuszreszeléket. Kizsírozott, lisztezett vagy sütőpapírral bélelt tepsiben közepe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tetejére hulala.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes