50 dkg krumpli
1 db lilahagyma
10 dkg zöldborsó
1-2 evőkanál tárkonyecet
só
1 teáskanál ételízesítő
cukor
Az öntethez:
2 dl tejföl
1 teáskanál csípős mustár (én magosat tettem)
1 mokkáskanál currypor
só
őrölt fehérbors
cukor
Valamint:
10 dkg sajt
A krumplit hajában megfőzzük, majd hideg vízbe tesszük (így könnyebb megpucolni), kicsit állni hagyjuk, majd megpucoljuk és felkarikázzuk.
A borsót enyhén sós vízben pár perc alatt puhára főzzük, majd leszűrjük, kihűtjük. Közben a hagymát nagyon apróra felvágjuk.
Egy edénybe vizet teszünk, hozzáadjuk az ecetet, az ételízesítőt, ízlés szerint cukrot, és beletesszük az apróra vágott hagymát. Felforraljuk, majd lassú tűzön pár percig főzzük.
Ezután forrón ráöntjük a karikára vágott főtt krumplira, és így hagyjuk teljesen kihűlni (ezalatt az idő alatt a krumplit jól átjárják az ízek).
Egy tálba tesszük az öntethez valókat, ízlés szerinti mennyiségű cukrot, majd jól kikeverjük (a cukor el is hagyható, ha valaki savanyúbban szereti). Állni hagyjuk, hogy az ízek jól összeérjenek.
A kihűlt krumplit szűrőkanállal kiszedjük a léből, majd a tetejére szórjuk a puhára párolt zöldborsót, és rákanalazzuk a tejfölös öntetet.
10 dkg ízlés szerinti sajtot, vékonyra felcsíkozhatunk, majd a saláta tetejére szórjuk.
Tálalhatjuk sültek vagy virsli mellé, de magában fogyasztva is nagyon finom.
A feldarabolt hagymát a zsírral felteszem dinsztelődni.Meleg zsírba fektetem a májat.Mikor a külseje kicsit kivilágosodik lejjebb veszem,lazán lefedem,hogy ne fröcsköljön.Nézeget...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A káposztát vékony szeletekre vágjuk. A sárgarépát durvára reszeljük. A hagymát durvára reszeljük. Az újhagymát vékony karikákra vágjuk. A káposztát elkavarjuk a sár...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A héjában puhára főtt krumplit még melegen meghámozom, egy nagy tálba felkarikázom. (A nagyobb darabokat félbevágom.) Elkészítem a páclét az ecetből, olajból, sóból és borsból. Bel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű