fél bögre búzadara, fél bögre finom liszt, 1 bögre tej, 2 tojás, 1 csapott evőkanál zsír v. olaj, csipet só.
A tejet lábasba vagy mikróba fel forrósítjuk, bele rakjuk a cukrot a sót a vaníliás cukrot , a citrom héjjat, lisztet , búzadarát. Csomó mentesre keverjük, hagyjuk állni 15- 20 percet, hozzá adjuka tojások sárgáját és a felvart habot, a felforrósított zsírba öntjük és megsütjük, sütés közbe fakanállal szét húzgáljuk, forgatjuk hogy kis darabok legyenek. Lekvárral és porcukorral tálaljuk.
én raktam bele 1 vaníliás cukrot, meg pici reszelt citrom héjjat
A hagymát és a krumplit lereszeljük, beleütjük a tojást, hozzáöntjük az olajat, sózzuk, majd apránként simára keverjük liszttel és tejjel. A palacsintasütőt előmelegítjük, kiolajoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A burgonyát enyhén sós vízben feltesszük főni, leszűrjük, majd krumplinyomón áttörjük és hagyjuk teljesen kihűlni. Hozzáadjuk a lisztet, tojást, vajat, cukrot, sót, és jól összegy...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes
Összekeverni, szaggatni forró vízbe.
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Közepes