50 dkg liszt 2 tojás, 2 dcl tej pici só , 2,5 dkg élesztő pici cikor.,fél deci olaj. Töltelék:tejföl, reszelt sajt lila hagyma sonka kukorica pritamin paprika , esetleg, fokhagyma, majonéz, só bors
Az élesztőt felfuttatjuk a tejjel cukorral. Mindent összekeverünk, jól kidolgozzuk hagyjuk kelni. Addig a töltelékhez valókat felkockázzuk és összekeverjük. A tésztát kinyújtjuk fél centi vékonyra és kockákat vágunk belőle. kb 10x10est, nagyhalom tölteléket teszünk az egyik felébe a másik felet ráhajtjuk és mehet a tepsibe. A tepsibe sütőpapírt teszünk és vékonyan megkenjük olajjal, az előkészített buktákat belerakjuk a tepsibe és megkenjük a tetejüket olajjal. 180 fokos sütőbe aranybarnára sütjük.
a tészta szélét mikor összehajtjuk villával körbe nyomkodjuk hogy a töltelék ne follyon ki
A tojásos nokedli elkészítését én általában a nokedlit szoktam elsőnek elkészíteni . A nokedlit több adagban szaggassuk a forrásban lévő vízbe. Amikor feljött a víztetejére szűrjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krumplit megpucolom mosom, kockára vágom és felteszem főni. Egy nagy fej hagymát olajon megfonnyasztok ha kész lehúzom és teszek bele pirospaprikát. Amikor a krumpli megfőtt,...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű