50 dkg cukor
4 db tojás
44 dkg finomliszt (finom)
2 dl napraforgó olaj
4 dl tej
1 csomag sütőpor
5 dkg cukrozatlan kakaópor
1 tk szódabikarbóna
1 csipet só
1. A cukrot a tojásokkal fehéredésig keverjük. Ez géppel is eltart 15 percig, hogy jó legyen.
2. A lisztet összekeverjük a sütőporral, kakaóporral, szódabikarbónával. Lassan hozzákeverjük a tojásos masszához a tejjel, olajjal együtt.
3. A tortaformát kibéleljük sütőpapírral, úgy, hogy jó magasan (kb. 10 cm) túllógjon a formán. A forma alját ezután kikenjük olajjal, és beleöntjük a masszát. Forró sütőben lassú tűznél megsütjük (tűpróba!).
Én a tortaformát kibélelem jó magasan papírral ... és így elfér benne!
Az összes hozzávalót összekeverjük. Majd előmelegített, kiolajozott gofrisütőben kisütjük.
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű
A langyos tejben a cukorral futtassuk fel az élesztőt. Gépi habverővel keverjük ki a tojássárgáját a puha margarinnal, szitáljuk hozzá a lisztet, adjuk hozzá a sót, és a felfuttato...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az almákat meghámozom, eltávolítom a magházat, majd lereszelem és hozzáadom a cukrot és a fahéjat. Ha sok levet enged, akkor kicsavarom, mielőtt a tésztára teszem. A lisztbe egy m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű