Hozzávalók:
70 dkg finomliszt
1 csomag sütőpor
2 teáskanál só
50 dkg margarin
12 evőkanál víz
2 evőkanál 20 %-os ecet
A tetejére:
tojás
reszelt trappista sajt
Elkészítése:
A lisztet elkevertem a sütőporral, gyúródeszkára szitáltam, majd hozzáadtam a sót.
Elmorzsoltam benne a margarint, majd a vízzel elkevert ecettel együtt egynemű tésztává állítottam össze.
Letakarva egy éjszakán át pihenni hagytam.
Másnap félujjnyi vastagra kinyújtottam, megkentem enyhén felvert tojással és megszórtam reszelt sajttal.
Derelyemetszővel rudakra szabtam, majd előmelegített, 180 fokos sütőben bő negyedóra alatt készre sütöttem.
Sütőt előmelegítjük. Először a tölteléket készítjük el, mindent jó alaposan elkeverünk és betesszük a hűtőbe. Összeállítjuk a tésztát. Ha egynemű, akkor két db-ra osztjuk, kb 1...
Elkészítési idő: kb 1 óra+ sütés Nehézség: Közepes
Elkészítése: A vajat a liszttel elmorzsoljuk, hozzáadjuk az 1 tojássárgáját, pici sót és annyi tejfölt amennyit felvesz. Összegyúrjuk, kinyújtjuk, kiszaggatjuk, dióval töltjük é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk. Kinyújtjuk,megkenjük a krémmel,feltekerjük.Pár óra hűtés után szeleteljük.
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű