A tésztához:
50 dkg liszt,
16 dkg zsír,
4 tojás sárgája.
kb. 4 dl tejfö
l
Töltelékhez:
4 tojásfehérje,
2 evőkanál lekvár ( én barack lekvárt használtam)
20 dkg cukor,
20 dkg darált mák,vagy dió esetleg más töltelék,
1 csomag vaníliás cukor
A forgatáshoz :
10 dkg porcukor,
1 csomag vaníliás cukor
A zsírt a liszttel elmorzsoljuk, azután hozzáadjuk a többi anyagot is, és annyi tejföllel gyúrjuk össze, hogy lágy tésztát kapjunk.
Vékonyra kisodorjuk, összehajtogatjuk.
(Én ezt egy kicsit leegyszerűsítettem. A hajtogatás nálam abból áll, hogy feltekerem a tésztát. A feltekert rudacskát négy felé vágom.)
Hagyjuk pihenni 1/2- 1 órát.
Ezután a rétegelt részre állítva kisodorjuk, nagyon vékonyra. Nagy méretű pogácsa szaggatóval, kiszaggatjuk a tésztát és megtöltjük az előre elkészített töltelékkel. Egy lapocskára 1 kávéskanál töltelék kerül, majd ráhajtjuk a tésztát és kifli alakúra tekerjük. Ezt ismételjük a többi tésztával is, egészen addig míg el nem fogy az anyagunk.
Nagy méretű tepsit kizsírozunk, lisztezünk és belerakjuk a kiflicskéket (sütőpapírt is használhatunk).
Forró sütőben kb. 25-30 perc alatt enyhén pirosra sütjük. Két nagy tepsivel lesz belőle.
Még melegen vaníliás porcukorba forgatjuk.
A sütőt én akkor gyújtottam csak el, amikor már az első tészta a tepsiben volt. Mire a másik tészta is a tepsibe került, már forró volt a sütő.
Jó étvágyat kívánok hozzá!
Magasfalú tálban összekeverni 2,5percig mikrózni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A meghámozott almákat egy nagy lyukú reszelőn lereszeljük. Egy robotgép segítségével a tojásokat habosra keverjük a cukorral. Hozzáadjuk a lisztet, a sütőport és a fahéjat, m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást kettéválaszjuk. Fontos,h szobahőmérsékletű legyenn,akkor szebb habunk lesz. A sárgáját a 2 dkg xilit/eritrittel habosra keverjük,a fehérjét laza habbá,majd a maradék "cuko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű