30 X 40 cm-es tepsihez
50 dkg porcukor
8 tojás
40 dkg liszt
16 ek. víz
2 késhegynyi szódabikarbóna
A csókoládészószhoz
2 l tej
4 ek. liszt
3 ek. vaníliás cukor
3 ek. sötét színű kakaópr
A tojáskot szétválasztjuk. A fehérjét 8 ek. hideg vízzel és csipet sóval kemény habbá verjük. A tojássárgáját 8 ek. hideg vízzel és az apránként hozzáadagolt porcukorral alaposan összekeverjük. Óvatos mozdulatokkal hozzákeverjük a felvert tojásfehérje felét és a szódabikarbónával elkevert liszt felét, majd a maradék habot és lisztet is finoman beleforgatjuk.
A sütőt 180 fokra melegítjük, a tésztát sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, és 35-40 perc alatt készre sütjük. (Tűpróba!) Amikor elkészült, elzárjuk a sütőt, és a piskótát a lenyitott sütőajtóra helyezve hagyjuk kihűlni, így fokozatosan hűl le és nem esik őssze.
Az ötethez a kakaóport, a lisztet és a vaníliás cukrot az apránként adagolt tejjel simára keverjük. KIs lángon, folyamatos keverés mellet felforraljuk. Sűrű, de folyós masszát kell kapnunk. A piskótát felszeleteljük , és a csókoládészósszal meglocsolva tálaljuk. A sütő ajtaját a sütés első 20 percében semmiképpen ne nyissuk ki!
A darát a tejjel leforrázzuk 5-10 percig állni hagyjuk.Ezután a cukrot,margarint,kekszet,aromát összedolgozzuk.Kis golyókat formázunk belőle, lehet bele tenni 1-1 szem magozott meg...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tojás sárgákat, a cukrot összekeverem a tejföllel, belemorzsolom az élesztőt, majd ezt a poharat beleállítom egy meleg vízzel telt edénybe. Amíg ez felfut, addig a lisztet, sót,...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Késes darálóban összeturmixolni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű