A piskótához:
4 tojás
4 kanál cukor
1 sütőpor
4 kanál liszt
A krémhez:
50 dkg mászkárpone
40 dkg nutella
4 kanál cukor
2dl hulala
A 4 tojás fehérjét habbá verem hozzá adom a 4 evőkanál cukrot tovább verem . Külön ki keverem a tojássárgát hozzáöntöm a cukros fehérjéhez hozzáadom 1 csomag sütőport és a 4 kanál lisztet és összekeverem.
Bele teszema tepsibe és 180 fokon a sütőbe.
Az 50 dkg mászkárpónét és a 40 dkg nutellát és a 4 kanál cukrot összekeverem robotgéppel . 2 dl hulalát külön felverem majd összekeverem.
Ha megsült a piskóta megvárom még kihült rá a keém és mehet a hűtőbe.
Először beáztatjuk a zselatinlapokat 100 ml vízbe egy pár percre, majd összemelegítjük 150ml vízzel, majd félretesszük. A töltelékhez a túrót le passzírozzuk, majd ízesítjük vaní...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
A sűrített tejet, a cukrot, a mézet, a vajat, a szódabikarbónát és a vaníliarúd kikapart magjait egy nagyobb lábasba tesszük, és alacsony lángon folyamatosan keverve melegítjük, mí...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Nehéz