50 dkg tönkölyliszt
1 evőkanál olaj
1 vékony szelet margarin
3 dl tej
1 csomag instant élesztő
1 csapott evőkanál só
1 közepes fej káposzta
A tejben felfuttatom az élesztőt és összekeverem az alapanyagokat.
Három gombócra osztom a tésztát ésKb. 30 percig kelesztem.
A káposztát lereszelem, borssal, sóval, köménnyel ízesítem és nagy lábasban megdinsztelem.
Vékony lapra nyújtom a gombócokat és akkora részekre vágom, amekkora lepényt szeretnénk csinálni.
Beletöltöm a káposztát, félbe hajtom a tésztát és villával lenyomkodom a széleit. Szükség esetén a felesleget késsel levágom.
Felvert tojással megkenem, megszurkálom és 170 c°-os sütőben aranybarnára sütöm.
- az élesztőt 1 dl langyos tejben kevés cukorral felfuttatjuk. - A tojásokat ketté választjuk, a sárgáját összekeverjük a maradék tejjel, a fehérjét kemény habbá verjük. - A...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A krumplit kockára vágom, sós vízben megfőzöm, leszűröm, krumplinyomóval áttöröm és hűlni hagyom. Hozzáadom a lisztet, sót, a felfuttatott élesztőt majd langyos tejjel bedagasztom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű