50 dkg tönkölyliszt
1 evőkanál olaj
1 vékony szelet margarin
3 dl tej
1 csomag instant élesztő
1 csapott evőkanál só
1 közepes fej káposzta
A tejben felfuttatom az élesztőt és összekeverem az alapanyagokat.
Három gombócra osztom a tésztát ésKb. 30 percig kelesztem.
A káposztát lereszelem, borssal, sóval, köménnyel ízesítem és nagy lábasban megdinsztelem.
Vékony lapra nyújtom a gombócokat és akkora részekre vágom, amekkora lepényt szeretnénk csinálni.
Beletöltöm a káposztát, félbe hajtom a tésztát és villával lenyomkodom a széleit. Szükség esetén a felesleget késsel levágom.
Felvert tojással megkenem, megszurkálom és 170 c°-os sütőben aranybarnára sütöm.
A tejben felfuttatom az élesztőt, összekeverem az alapanyagokat és kézzel dagasztom. Kb. 30 percig kelesztem, a tetejét bevagdosom és 170 C°-os sütőben pirosra sütöm. Jobb lesz a...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Forró tej,fel olvasztani benne margarint, zsírt, cukrot, sót. Ha mar langyos, mehet bele az élesztő, tojássárga,liszt . Keleszteni, nyújtani, négyzetre vágni, tölteni.Gombócoka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű