40 dkg liszt
25 dkg vaj
3 dkg élesztő
Fél pohár tejföl
2 csapott teáskanál só
Sajt
Először az élesztőt kb. 1 dl tejben felfuttatom. Amíg az élesztő felfut kimérem a lisztet és a többi alapanyagot.
A hozzávalókat összekeverem. Ha a tészta ragadós adok hozzá még lisztet.
Kilisztezett asztalon kb ujjnyi vastagra nyújtjuk (én kicsit talán vékonyabbra)
Egy feles pohárral kiszaggatjuk, tepsibe rakjuk és megkenjük a tetejét tojás sárgájával, majd egy csipet sajtot rakunk rá.
180-190 fokos sütőben aranybarnára sütjük, ami kb. 20 perc.
Az eredeti receptben egy pohár tejföl van és az élesztőt csak belemorzsoljuk a tésztába. A változtatások miatt kell egy kevés plusz liszt.
Nagyjából 2 tepsi jön ki ebből az adagból.
A tejet meglangyosítjuk, és 1-1,5 dl-nyit egy kis tálkába átmerünk belőle. Az élesztőt belemorzsoljuk, és beleszórjuk a cukrot is. Meleg helyen kb 15 perc alatt felfuttatjuk. A lis...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztőt felfuttatjuk , langyos tejben. Hozzá liszt, olaj, tej dagasztjuk. 4 részre osztjuk, külön keleszteni nem kell. Töltelék:. A margarint a sóval és a tojássárgájával habosr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű