50 dkg tönkölyliszt
1 evőkanál olaj
1 vékony szelet margarin
3 dl tej
1 csomag instant élesztő
1 csapott evőkanál só
Mustár
50 dkg virlsi
A tejben felfuttatom az élesztőt és összekeverem az alapanyagokat.
Három gombócra osztom a tésztát ésKb. 30 percig kelesztem.
Vékony lapra nyújtom a gombócokat és pizzaszelet szerűen felvágom.
Mustárral nyomok a felső részbe és arra helyezem a feldarabolt virslit. A szélesebb résztől kezdve feltekerem.
Felvert tojással megkenem és 170 c°-os sütőben aranybarnára sütöm.
3 dl tejet meglangyosítunk, belemorzsolunk 3 dkg élesztőt és beleteszünk a cukrot. Amikor az élesztő megkel, 2 tojássárgájával, a rumaromával, késhegynyi sóval és 50 dkg liszttel k...
Elkészítési idő: kb 2 óra Nehézség: Könnyű
A tetejét tojással lekenjük. 180 fokon sütjük.
Elkészítési idő: kb. 30 perc Nehézség: Könnyű
Összedolgozzuk kelni hagyjuk ,megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű