20 dkg sajt
20 dkg zsír
1 margarin
1 dl tejföl
1 kg liszt
1 élesztő
1/4 liter víz
1 nagy evőkanál só
1 evőkanál köménymag
A liszttel elkeverjük a reszelt sajtot és az egész köményt és a sót . A margarint felolvasztjuk , belekeverjük a tejfölt a zsírt a vizet és a kevés vízben elkevert élesztőt . A liszttel összekeverjük a tejfölös masszát . Kis golyókat formálunk . Forró nyomó alkalmatossággal megsütjük .
Bármilyen liszttel megsüthető .
Este összegyúrni, reggelig hűtőbe tenni. Másnap elosztom 3 felé , átgyúrom, 20 percig pihii. Ujjnyi vastagra nyújtom és közepes szaggatóval kiszúrom. Sütőpapírral bélelt tepsibe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a cukorral elkevert tejben felfuttatjuk. A lisztet átszitáljuk, hozzákeverjük a sót, a tojásokat, az étolajat, a kefirt és a felfuttatott élesztőt. Közepesen kemény té...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű