50dkg pulykamell
kicsi olaj
2 közepes fej hagyma
5 dkg póréhagyma ( de nem muszáj)
2 dl főzőtejszín
1 tyúkhúsleveskocka
1 szál répa
1 szál fehérrépa
1 karalábé
2-3 közepes krumpli
1 csokor petrezselyemzöld
2-3 csipet tárkony
só
bors
Elkészítés:
Vágd apró kockára a húst, a vörös- és póréhagymát. Olvaszd fel a margarint, párold meg rajta a vöröshagymát. Mielőtt késznek látod, dobd bele a pórét is. Forgasd át párszor, tedd bele a húst, sózd, borsozd, és két nagyobb csipet tárkonyt is tégy bele. Párold fehéredésig. Majd öntsd fel vagy 3 liter vízzel. Tedd bele a húsleveskockát is. Hagyd főni 15 percig. Közben a tejszínt öntsd egy tálkába, jöhet bele az apróra vágott zöldpetrezselyem, keverd át. A forró levesből merjél rá, így hígítsd. Öntsd össze, forrald ki, és csepegtess bele pár csepp citromlevet. Teáskanállal szaggass bele apró nokedlit. A tányérokban még ízlés szerint lehet citromlével picit megbolondítani.
Egy fazékban kevés zsíron süsd ropogósra az apróra vágott szalonnát, szedd ki egy konyhatörlőre és tedd félre. A csirkemell kockákat sószd és borsozd, a visszamaradt zsíron pirítsd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A babot előtte levő este beáztatom,másnap hideg vízbe oda rakom főni fokhagymát vöröshagymát apró kockára vágva hozzáadom.A kolbászt karikázom,a füstölt húst kockára vágva hozzáado...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Gabó dolga :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű