70 dkg liszt+sikér
4 tojás sárgája ne legyen hideg!
1 ek cukor
csipet só
4 dl langyos tej
5 dkg élesztő
felfuttatni
Az alapanyagokat összeállítjuk, csak lapáttal nyúlunk bele, mert ragad!
Ha kész 2 ek olajat belekeverünk.
Duplájára kelesztjük.
Ha kész olajos felületre borítjuk.
Félbe hajtjuk és kb. 2 cm vastagra lapogatjuk.
Olajos bögrével kiszúrjuk.
Ha lángos tovább nyújtjuk, ha fánk akkor lyukat nyomunk a közepébe és a lyukas oldalát sütjük először, forró olajban, amiben úszni tud!!
Első oldal fedő alatt sül, így lesz szalagos az oldala.
Csak a formától függ mit sütünk.
A margarint és a kristálycukrot habosra keverjük. Hozzáadjuk a tojássárgákat, a vaníliás cukrot, a tejfölt, a reszelt citromhéjat, a szódabikarbónát meg a lisztet és simára keverjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent összegyúrunk és hűtőben pihentetjük kb 1 óra hosszát.Majd 2 felé vesszük a tésztát és kisodorjuk. Töltjük,feltekerjük,megkenjük a tészta tetejét tejföllel sütés előtt és sü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű