70 dkg liszt+sikér
4 tojás sárgája ne legyen hideg!
1 ek cukor
csipet só
4 dl langyos tej
5 dkg élesztő
felfuttatni
Az alapanyagokat összeállítjuk, csak lapáttal nyúlunk bele, mert ragad!
Ha kész 2 ek olajat belekeverünk.
Duplájára kelesztjük.
Ha kész olajos felületre borítjuk.
Félbe hajtjuk és kb. 2 cm vastagra lapogatjuk.
Olajos bögrével kiszúrjuk.
Ha lángos tovább nyújtjuk, ha fánk akkor lyukat nyomunk a közepébe és a lyukas oldalát sütjük először, forró olajban, amiben úszni tud!!
Első oldal fedő alatt sül, így lesz szalagos az oldala.
Csak a formától függ mit sütünk.
Elkészítés: A tojásokat szétválasztjuk, a sárgáját kikeverjük a cukorral, és felváltva hozzáadagoljuk a lisztet és a felvert tojásfehérjét. Kettéosztjuk a masszát és az egyikbe be...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a 180 ml folyadékkal és a mokkáskanál cukorral felfuttattam meleg helyen. Amíg dolgozott, addig a szárazanyagokat összekevertem, belereszeltem a citrom héjat. Ezután...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
10 percre be rakjuk a fagyasztóba a kókuszos tejet már formázva. ezután mártsuk a csokiba aztán újra 20 perc a fagyasztóban Ennyi.. de mennyei!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű