1 kg liszt + sikér
2 nagy ek zsír amit elmorzsolunk alaposan (marg. nem jó!!)
3 kk só
1 egész tojás felverve
6 dl langyos tej
1 egész élesztő
pici cukor
Lisztet leszitálni és elkeverni a sóval, sikérrel.
Bele a zsír amit elmorzsolunk és a tojás
Az élesztőt felfuttatjuk és hozzá keverjük az összes tejjel együtt.
Csak lapáttal dolgozni, amíg össze nem állt, mert ragad.
Ha már kezd összeállni, lehet deszkán is kicsit dagasztani.
Gyorsan elkészül.
tetejére tiszta ruha+ zacskóba tekerve mehet a paplan alá.
kb 1-1,5 óra kell, hogy jól megkeljen.
Lisztezett deszkára borítani és hengerré formáljuk, maj felvágjuk kb 3-4 cm széles szeletekre.
Minden egyes szeletből kinyújtunk egy kerek formát. amit derelye vágóval felvágunk 4 részre, majd újabb 4 részre.
Az így kapott 3 szögeket megkenjük olvasztott libazsírral.
Feltekerjük, úgy hogy a széles felénél kezdjük. Kifli formára hajtjuk.
Szilikon lapon sütöm. tetejére tojás + reszelt sajt, de finom mindenféle magokkal is.
Nagyon finom dinsztelt lila hagymával, fokhagymás-libazsírral, vagy erős pistával megkenve is.
Libazsír kell rá, az olvasztott sertészsír nehéz hozzá!
A kávét lefőzzük, a pudingot a csomagoláson leírtak szerint megfőzzük, majd egy picit hűtjük. Ha langyosra hűlt belekeverjük a vajat. A habtejszínt felverjük. A kávéba egyenként...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Keverjük ki a kókuszgolyó masszáját, majd nyomkodjuk egy hosszúkás jénai tál aljába. A krémhez főzzük meg a tejben a vanília pudingporokat a cukorral, majd még forrón öntsük a keks...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból lágy tésztát dagasztunk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű