Tészta:
40 dkg liszt
25 dkg margarin
2 dl tejföl
csipet só
Töltelék:
bármilyen kemény lekvár de lehet pl. dió, mák vagy alma töltelék is amit besürüsítünk pudingporral,,,,mikor kihült lehet tölteni,,,
A tésztát összeállítjuk (nem tévedés összesen 3 alapanyag+a csipet só)...és egy éjszakára a hűtőbe tesszük ....másnap elnyújtjuk téglalap alakúra. Teszünk a hosszabbik oldalra egy vékony csík lekvárt, majd tekerünk egyet rajta és ezt a lekváros "rudat" levágjuk és feldaraboljuk kis rudakra....majd újra lekvár+hajtás stb.....sütőpapíros tepsibe rakjuk egymás mellé a kis rudacskákat, de ne érjen össze mert egy kicsit dagad sütéskor, majd előmelegített 180 fokos sütőben rózsaszínűre sütjük és még melegen vaníliás porcukorba forgatjuk. Nagyon finom és egy adag sosem elég ...az állaga és az íze kicsit a hájas sütire emlékeztet, omlós és réteges.
Molnár Melinda receptje alapján készítettem.
Összedolgozzuk a hozzávalókat, majd 20 percig állni hagyjuk. 1-1,5 cm-re nyújtjuk. Nagy pogiszaggatóval kivágjuk, közepét pedig a picivel. Forró olajban sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy lábosba beletesszük a cukrot, a kakaót, a tejet és a vajat, majd addig melegítjük, míg a vaj teljesen elolvad. Levesszük a tűzről, hozzáadjuk a diót és a rumaromát,kávét, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy citrom héját lereszeljük és mindkettő levét kinyomjuk. A vajat a cukorral,1 vaníliás cukorral és a citromhéjjal kikeverjük. Egyenként bele dolgozzuk a tojásokat és belesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű