A tésztához
42 dkg graham-liszt
25 dkg margarin
6 dkg dió (darált)
14 dkg porcukor
2 db tojássárgája
10 dkg étcsokoládé (minimum 60 %-os)
2 púpozott ek cukrozatlan kakaópor
20 db menta (friss levél)
A krémhez
3 ek sárgabarackdzsem
40 db menta (levél)
5 dkg cukor (mentolos cukorka)
A mentaleveleket alaposan megmossuk. Azt a mennyiséget, ami a tésztához kell, nagyon finomra aprítjuk; a többit félretesszük.
Gőz felett megolvasztjuk a csokoládét; kézmelegre hűtjük.
A lisztet a margarinnal és a cukorral elmorzsoljuk, majd hozzáadjuk a diót, az aprított mentát, a tojássárgáját, végül az olvasztott csokoládét és a kakaóport, majd alaposan kidolgozzuk.
A tésztát lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk (kb. 3 mm), és tetszőleges formákat szaggatunk belőle.
Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk, majd 175 °C-ra előmelegített sütőben 7 percig sütjük.
A krémhez a lekvárt és a mentaleveleket botmixerrel összedolgozzuk, majd a kapott masszát egy kis lábasban összeforraljuk. Kihűtjük.
Egy mozsárban porrá törjük a mentolos cukorkákat és a kihűlt krémhez keverjük.
A linzereket összeragasztjuk a krémmel, és pihentetjük pár órát.
sütési hőfok: 175°C
sütési mód: hőlégkeveréses
tepsi mérete: 40x40 cm
Minden hozzávalót jól összedolgoztam, az egyik tenyerembe vettem egy kis tésztát, bele tettem 1 meggyet és óvatosan gombócokat fotmásztam , majd meghempergettem a kókuszreszelékbe....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A margarint, porcukrot, tojást, vizet, kókuszreszeléket, sütőport és a lisztet összegyúrjuk. Pici kifliket készítünk (kisebbet, mint a kisujjunk). Sütőpapírral bélelt tepsire tess...
Elkészítési idő: 30 min Nehézség: Könnyű
igy meg úy amúgydffffffffffffffffffffffffffffff eddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmm...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes