Családireceptkönyv.hu

Zserbó élesztős tésztából


Írta:

Elk. idő: kb 2 óra
Nehézség: Közepes
print

Hozzávalók:


40 dkg liszt
20 dkg zsír (vagy vaj)
5 dkg porcukor
1 dl langyos tej
2 tojás
1 dkg élesztő
1 csipet só
15 dkg darált dió
10 dkg porcukor
40 dkg baracklekvár
10 dkg étcsokoládé
1 ek vaj

Elkészítés:


A langyos tejbe morzsolom az élesztőt, hozzáadok egy csipet sót, és felfuttatom.

Közben a lisztet és a zsírt összemorzsolom, hozzáadom a porcukrot, a sót, a tojásokat és végül a kovászt. Ha túl kemény a tészta, langyos tejet adok hozzá. Három részre osztom.

Három vékony, egyforma nagyságú téglalapot nyújtok belőle. Az első lapot a tepsibe teszem, megkenem a lekvár felével, és egyenletesen megszórom a porcukros dió felével. Újabb réteg tészta, majd megkenem a maradék lekvárral, megszórom a diós keverékkel. Befedem az utolsó tésztalappal, hústűvel átszurkálom a süteményt, majd 40 percig pihentetem.

180 fokra előmelegített sütőben 40 perc alatt pirosra sütöm. Amikor kihűlt, bevonom a vajjal lazított olvasztott csokoládéval.

Trükkök, tippek, praktikák:


A zserbót eredetileg élesztős omlós tésztából készítik, a szakácskönyvek és az internet is ezekkel a receptekkel van elárasztva. Ez a verzió is jó, az a fontos, hogy a tésztát nagyon vékonyra nyújtsuk, és ne kezdjük keleszteni betöltés előtt, különben levegős, pufi, nem zserbós, inkább kalácsos süteményünk lesz. Szerkesztőségileg viszont abszolút az omlós tésztás mellett vagyunk, ez ugyan csak másnap lesz az igazi, viszont napokig puha, nyelvvel szétnyomható, zseniálisan jó lesz az eredmény. Ha tehetik, használjanak házi baracklekvárt, de ha nem szeretik, hecsedlivel vagy szilvával is finom.

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar NoCarb aranygaluska
NoCarb aranygaluska

A tejet a mézzel összemelegìtjük és az élesztőt belemorzsoljuk. Langyos helyen felfuttatjuk. A többi hozzávalót - a nedvesekkel kezdve- összekeverjük,majd az élesztős tejjel összeg...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Írta: ani44
Ha finomat szeretnél enni, de nem akarod bekapcsolni
Ha finomat szeretnél enni, de nem akarod bekapcsolni

Elkészítjük a pudingot. Hagyjuk kicsit kihűlni, majd belekeverjük a felvert tejszínhabot. Ha magasabbra akarjuk a krémet, nyugodtan használjunk több tejszínt!Egy jénai tálat beborí...

Elkészítési idő: 1 ora
Nehézség: Közepes
share
Avatar Ferdinánd tekercs -- Gabriella konyhája
Ferdinánd tekercs -- Gabriella konyhája

A tésztához az élesztőt a meglangyosított cukros tejbe morzsolom, felfuttatom. Egy tálba teszem a lisztet, belekeverem a sót, beleöntöm a tejes élesztőt, majd a tojások sárgájával...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk