50 dkg liszt
3 dl tej
8 dkg cukor
3 dkg eleszto
3 tojassargaja
8 dkg vaj
keves só
reszelt citrom heja
Kelt tesztat keszitunk.megkelesztjuk.ha megkelt ujjnyi vastagra nyújtom és pogiszaggatóval kiszaggatom.A kiszaggatott tésztát egyenként olvasztott vajba mártom és szorosan egymás mellé téve a tepsibe teszem. Megszórom cukros fahéjas dióval,majd 30-35 percig langyos helyen kelesztem, majd közepesen meleg sütőben zsemleszínűre sütöm. Vanília sodóval tálalom.
Az 5 dkg élesztőt felfuttatjuk 2 dl cukros, langyos tejben. Amíg az élesztő felfut a lisztet kimérjü�rjük egy nagyobb keverőtálba, hozzáadjuk a már felfutott élesztőt és az 1 d...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A két egész tojást meg a négy tojássárgáját, a cukrot és a reszelt citromhéjat fél óra hosszat keverjük. A fehérjéből keményre vert habot a liszttel együtt könnyedén hozzákever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű